Top 10 daňových poradenských společností pro firmy v Nigérii

Hledáte dobrou firmu pro daňové poradenství v Nigérii? Zde poskytujeme seznam 10 nejlepších daňových poradenských společností a služeb dostupných v Nigérii spolu s podrobným popisem a výhodami nabízených služeb.

Dnešní podnikatelské prostředí je velmi dynamické a nejisté. Aby se obchodní manažeři vypořádali se změnami a nejistotami, musí učinit přesná a včasná rozhodnutí, aby udrželi krok s očekáváními zúčastněných stran. Tato rozhodnutí mají vždy významné regulační a vysoké daňové náklady.

Naší snahou je pomoci korporacím v Nigérii, které si mohou dovolit platit prémii za daňové poradenství, najít nejlepší služby, které vyhovují jejich potřebám.

1. Deloitte Nigérie

Deloitte je největší profesionální sítí služeb na světě podle tržeb a počtu profesionálů. Deloitte poskytuje auditorské, daňové, konzultační, podnikové a finanční poradenství s více než 260 000 profesionály ve více než 150 zemích. Jsou poradci mnoha nejobdivovanějších značek na světě.

Deloitte &Touche je členská firma Deloitte Touche Tohmatsu Limited (DTTL) v Nigérii a nejstarší domácí profesionální společnost v Nigérii. Firma byla založena v roce 1952 panem Akintolou Williamsem, doyenem účetní profese v Nigérii.

Deloitte nabízí klientům širokou škálu plně integrovaných daňových služeb s přístupem kombinovat vhled a inovace z různých oborů s obchodními a průmyslovými znalostmi, které pomohou vaší společnosti vyniknout po celém světě.

2. Cena Waterhouse (PwC)

Price Waterhouse Coopers je druhou největší profesionální sítí služeb na světě, pokud jde o příjmy, jak bylo dotazováno v roce 2014, a je jedním z velkých čtyř auditorů a stojí po krku s Deloitte, EY a KPMG. Sítě PWC firem pokrývají 158 zemí včetně Nigérie s více než 250 000 lidmi, kteří jsou odhodláni poskytovat kvalitu v oblasti záruk, poradenství a daňových služeb.

PwC působí v Nigérii od roku 1953 prostřednictvím svých předchozích firem Coopers & Lybrand a Price Waterhouse. Je to jedna z předních firem poskytujících profesionální služby v zemi s pobočkami v Lagosu, Abuji a Port Harcourtu, více než 1000 zaměstnanci a 31 rezidentními partnery.

PwC je lídrem na světovém trhu v oblasti daňových služeb. PWC pomáhá podnikům, jednotlivcům a organizacím s daňovou strategií, plánováním a dodržováním předpisů a zároveň poskytuje širokou škálu služeb podnikových poradenství.

3. KPMG

KPMG je jednou z největších společností v oblasti profesionálních služeb na světě a jedním z auditorů Velké čtyřky, spolu s deloitte, EY a It’s global se sídlem se nachází v Amstelveenu v Nizozemsku. KPMG zaměstnává 162 000 lidí a má tři oblasti služeb: audit, daně a poradenství.

KPMG poskytuje auditní, daňové a poradenské služby včetně přehledu o oboru, které organizacím pomáhají vyjednat rizika a provádět výkon v dnešním dynamickém a náročném prostředí.

4. EY Nigérie

Ernst &Young nebo jednoduše EY je po Deloitte a PWC čtvrtou největší společností v oblasti profesionálních služeb na světě a třetí největší organizací z hlediska globálních tržeb. Má asi 270 000 zaměstnanců v přibližně 700 kancelářích ve 150 zemích po celém světě. Společnost EY byla považována za jednu z účetních a auditorských společností velké čtyřky a její sídlo se nachází v Londýně ve Spojeném království.

Byla založena v roce 1989 společností Ernst &Young Global Limited nabízející tyto čtyři hlavní linky služeb; služeb v oblasti záruk, daní, transakcí a poradenství. V roce 2013 prošla organizace rebrandingem, změnila logo společnosti a přijala zkratku EY jako svou značku.

5. Andersená daň

Andersen Tax je považován za pátou největší a nezávislou daňovou společnost na světě, která se zabývá poskytováním odborných služeb. Sídlí v San Franciscu, Kalifornie, Spojené státy americké. Andersen Tax má svou přítomnost v asi 35 zemích a výdělečně činných asi 4 500 profesionálů po celém světě.

Je dobře známý tím, že využívá vysoké profesionální standardy a odborné znalosti k poskytování výtažkových služeb, jako jsou daně, oceňování, finanční poradenství, poradenské služby a správa majetku jednotlivcům i firemním klientům.

6. Grant Thornton

Grant Thornton jako šestá největší společnost poskytující profesionální služby nezávislých účetních a konzultačních členských firem na světě nabízí tyto tři hlavní služby – pojišťovací, daňové a poradenské služby soukromým podnikům, subjektům veřejného zájmu a subjektům veřejného sektoru.

Grant Thornton byl založen v roce 1980 se sídlem v Londýně ve Velké Británii. Působí přibližně ve 140 zemích a zaměstnává přibližně 56 000 osob.

Grant Thornton Nigérie byl dříve známý jako Spiropoulos Adiele Okpara & Co. a později nastoupil jako plnohodnotná členská firma Grant Thornton International Ltd. dne 1. února 2013. Firma působí jako zástupce Granta Thorntona v Nigérii asi 20 let. V současné době Grant Thornton Nigérie nabízí služby auditu a outsourcingu, ale má také daňové a poradenské schopnosti. Má tři kanceláře v Nigérii, které zaměstnávají asi 105 zaměstnanců.

7. Pedabo

Pedabo je profesionální servisní společnost, která poskytuje auditorské zajištění, daňové poradenství a poradenství soukromému i vládnímu sektoru v Nigérii. Pedabo je však nezávislá členská firma Morison KSi, která je globálním sdružením předních profesionálních servisních firem, které je postaveno tak, aby vyhovovalo potřebám klientů v oblasti účetnictví, auditu, daní a obchodního poradenství. Morison KSi má 160 členských firem v 86 zemích, s 375 kancelářemi zastupujícími více než 12 250 profesionálů

Pedabo bylo založeno v roce 1998 se sídlem v Ikoyi Lagos a další kanceláří v Abuji. Jejich počet zaměstnanců je mezi 51 a 200. V současné době je ve firmě asi 15 konzultantů, z toho většina s pokročilým titulem v charterových účetních, specialistech na informační technologie a expertech general managementu.

8. Poradenství PML

PML je další profesionální servisní firma v Nigérii, která nabízí služby a řešení v oblasti auditu, daní, poradenství a softwaru. Má poměrně velké množství zkušených a zkušených odborníků s tolika lety zkušeností, poskytování, auditu, zdanění, účetních služeb, finančního poradenství.

PML byla založena v roce 2012 se svou kanceláří v Yaba, Lagos, Nigérie. Její velikost je mezi 11 a 50 zaměstnanci.

9. PKF Nigéri

PKF je další přední profesionální služba v Nigérii a na světě, která poskytuje tyto hlavní čtyři služby – zajištění, poradenství, zdanění a obchodní služby pro společnosti po celém světě. PKF byla založena v Nigérii v roce 1952 a více než 400 kanceláří, více než 200 členských firem působících ve 150 zemích v pěti regionech s více než 18 000 profesionály. Má asi čtyři kanceláře v Nigérii Lagos, Abuja, Kaduna a Kano.

10. Adroit advisors

Adroit Advisors je také jednou z profesionálních servisních společností v Nigérii se svou kanceláří v Ikeja, Lagos. Poskytují služby v oblasti daňové správy, poradenství, auditu a zajištění.

Updated: February 19, 2021 — 12:04 am

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *