7 kroků k lepšímu marketingu YouTube (a růstu kanálu)

Youtube, jak všichni víme, se stal centrem marketingu a brandingu. S více než miliardou hodin sledování na YouTube je pro některé společnosti nejlepším místem pro uvádění svých produktů a služeb na trh. Je to pravděpodobně “druhý největší vyhledávač na světě” a také platforma, která vyznává řešení každého problému.

Pokud jde o marketing YouTube, musíte být velmi opatrní a používat nejlepší možné metody a triky k podpoře vašeho produktu nebo služby. Zde je 7 kroků, které můžete použít k lepšímu marketingu YouTube a dokonce k růstu vašeho kanálu.

1. Vyberte si konkrétní výklenek pro váš kanál

Před spuštěním kanálu YouTube se musíte rozhodnout, na jaký výklenek chcete cílit. Pokud chcete, aby vaše cesta na YouTube byla úspěšná, je důležité se od začátku jasně rozhodnout, jaký je účel vašeho kanálu. Výklenek, na který se zaměříte, je základem podnikání YouTube.

Měli byste si vybrat konkrétní téma a vyřezát si výklenek pro sebe, abyste mohli získat provoz a publikum stejného nebo podobného vkusu a ne různých zájmů. To vám umožní oslovit společnosti / značky podobného původu a profesí.

2. Zapojte se do svého publika

Nejsi dobrý marketér, pokud nevíš, co tvůj zákazník chce. Mohlo by vás také zajímat, že komunikace je obousdílný proces, proto komunikujete s publikem prostřednictvím videí pouze jedním způsobem a interakce s nimi je jiný způsob.

Pokud nahráváte videa, aniž byste se bavili komentáři a zpětnou vazbou svých diváků, přicházíte o hodně a existuje riziko, že ztratíte i diváky. Youtube odměňuje kanály dobrou angažovaností u publika ve formě lajků, sdílení, komentářů a hodinek. Takže se ujistěte, že se spojíte se svým publikem a odpovíte na jejich komentáře a zpětnou vazbu (co nejvíce), abyste je udrželi plně zapojené. Pokud je to možné, můžete si také zakoupit lajky YouTube.

3. Vyniknout z jiných kanálů

I když je váš obsah videa skvělý a zábavný ke sledování, stále musíte, aby byl váš kanál vizuálně přitažlivý pro cílové publikum? Vyniknout znamená mít dobrou značku a dělat něco jedinečného, jako je název kanálu, logo kanálu, přitažlivé miniatury, podrobný a profesionální popis.

To vám hodně pomůže získat předplatitele a diváky. Nezapomeňte, že na celkovém vzhledu a pocitu vašeho kanálu hodně záleží, včetně kvality vašeho obsahu. Kanál můžete také ocenit tak, aby diváci nebo uživatelé mohli váš kanál snadno rozpoznat.

4. Propagujte videa na jiných platformách sociálních médií

Propagace vašich videí na jiných platformách sociálních médií zlepší dobu sledování vašich videí a zaujme více diváků. A díky sociálním médiím můžete křížovou propagaci svého obsahu na různých kanálech sociálních médií. Existuje šance, že osoba je aktivní na platformách, jako je Facebook, Instagram, Twitter atd., Ale ne příliš aktivní na YouTube. V takovém případě, pokud video nahrajete na YouTube, oslovíte část uživatelů z celkového počtu uživatelů online.

Můžete také nahrát upoutávky na své video na jiné platformy sociálních médií a připojit odkaz na vaše video na YouTube, aby se zvýšil provoz. To vám pomůže zvýšit vaše šance na získání více odběratelů. Kromě toho ji můžete sdílet se svými přáteli, kteří ji mohou dále sdílet s lidmi, aby oslovili publikum obecně. Můžete zvážit psaní o tom ve svých blogech, pokud nějaké máte.

5. Využijte skvělé miniatury videa

Miniatury mají velký dopad na vaše video, protože v tomto případě je vaše kniha posuzována podle obalu! Slyšeli jste něco známého jako clickbait? Je to jedna z nejlepších technik pro zvýšení návštěvnosti a poměru prokliku (CTR) na vašich videích. Vždy si však pamatujte, že clickbait je jen nástroj, aby vaše publikum bylo natolik zvědavé, aby vidělo video, a neocenilo se tolik jako kvalita samotného videa.

Také, když uživatel hledá něco na YouTube, uvidí se stovky výsledků, z nichž váš bude jedním z nich. A bude velmi pravděpodobné, že uživatel bude schopen odlišit váš příspěvek od zbytku kvůli jedinečné miniaturě, kterou jste museli dát na svůj příspěvek.

6. Zveřejňovat příspěvky často a konzistentně

Jakmile se uživatelé přihlásí k odběru vašeho kanálu, znamená to, že se jim váš kanál líbí a chcete v nich pokračovat, aby se jim líbil váš obsah. Ale Jak? Jednou z odpovědí na to je časté nahrávání videí. Pokud například máte výukový kanál a začali jste s tématem 1. února 2020. Nyní by diváci, kteří se zajímají o toto konkrétní téma, očekávali brzké nahrání další části co nejdříve, pokud ne, mohou ztratit zájem a mohou přepnout na jiný kanál, aby získali odpovědi na své dotazy. Proto by měla být použita optimální frekvence nahrávání v závislosti na zpětné vazbě diváků.

7. Požádejte o předplatné

V neposlední řadě dotazování a tlačení diváků, aby se přihlásili k odběru vašeho kanálu, zvýší pravděpodobnost, že se s vaším kanálem zapojí po zbytek svého života. Také je bude uvědčovat o vašich nedávno nahraných videích. Pamatujte, nikdy neplaťte za své předplatitele! To nejenže ztiší vaši interakci a interakci s vašimi skutečnými předplatiteli, ale také to dlouhodobě poškodí pravost vašeho účtu. Pokud požádáte své diváky, aby se přihlásili k odběru vašeho kanálu, dostanete spoustu potenciálních sledujících.

Závěr

Stejně jako každý jiný systém marketingu, úspěšný marketing youtube se neděje jen přes noc. Musíte tečkovat každé já a překročit každé T v jiném, abyste byli vynikající jako ve svém výklenku. A také se ujistěte, že chcete požádat o Službu Google Adsense, abyste mohli vydělat peníze online ze svého kanálu.

Updated: February 26, 2021 — 12:42 am

1 Comment

Add a Comment
  1. Děkuji vám za to

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *