Jak si vybrat mezi investováním a obchodováním

Pro zájemce o účast na finančních trzích máte dvě možnosti: investování a obchodování. Jako investor pravděpodobně vkládáte větší množství peněz a necháte je sedět dost dlouho na to, abyste vydělali ještě větší výnosy. Jako obchodník však budete vynaložíte menší částky, někdy denně, a využijete každého nárůstu a poklesu na trhu k získání menších, ale častějších výnosů.

Takže v podstatě každá možnost buď investování nebo obchodování může přinést dobré zisky – volba závisí jen na tom, zda dáváte přednost tomu, zda dáváte přednost tomu, zda dáváte přednost ostřelování více a déle, ale vyděláváte větší, nebo méně bez příliš velkého čekání, ale vyděláváte menší částky častěji.

Investice

Cílem investování je postupně budovat bohatství v průběhu let nebo dokonce desetiletí, typicky pro účely odchodu do důchodu. Někteří investoři pěstují své počáteční investice tím, že se sloučí nebo reinvestují, aby získali mnohem vyšší zisky. Denní ztráty bývají přehlíženy a zaměřují se spíše na dlouhodobý růst. Investování není v žádném případě plánem rychlého zbohatnout, ale spíše konzistentním způsobem růstu vašeho bohatství v průběhu času. Zajímavou zprávou o investování je, že nemusíte mít spoustu peněz, abyste začali.

Jednou z nejčastějších forem investování je nákup akcií. Většina odborníků věří, že akciový trh je nejlepším místem pro růst vašich peněz. Když nakupujete akcie, nakupujete akcie společnosti, která je uvedena na akciovém trhu, a stáváte se částečným vlastníkem této společnosti. Jeho úspěch znamená, že vaše akcie zvýší cenu. Takže je jen na vás, jak dlouho budete držet tyto akcie na základě toho, jak si vedou, a zda chcete koupit více za lepší zisky. Vaše malé částky peněz mohou být přeměněny na jmění, pokud vyberete správné investice.

Podílové fondy jsou dalším společným nástrojem pro investování, kde jsou vaše peníze sdruženy s penězi jiných investorů a profesionálně spravovány správci fondů. Investují fond do akcií, dluhopisů nebo krátkodobého dluhu za vás. Pokud jste ohromeni akciovým trhem, podílové fondy mohou být dobrým místem, kde začít a naučit se provazy investování. Balance doporučuje hledat zkušený a disciplinovaný tým správců fondů, který zajistí hladší transakce a méně stresu.

Obchodování

Je-li cílem investování nakupovat a držet, je cílem obchodování maximalizovat výnosy v kratším časovém rámci. Obchodníci mají tendenci mít více času na sledování každé změny na trhu. Takže místo čekání na získání řekněme 10% výnosu na konci roku, jak by to investoři obvykle udělali, je jejich cílem vydělat 15% na konci dne. Zvažte však rozdíl ve skutečné výši kapitálu, protože obchodníci mají tendenci používat menší částky.

Populární způsob obchodování je s měnovými páry. FXCM poukazuje na to, že forex je podobný akciím v tom, že můžete obchodovat s měnami na základě vlastních projekcí jejich hodnoty. Ale na rozdíl od akcií můžete obchodovat nahoru nebo dolů na základě této předpovědi velmi snadno, vzhledem k velikosti trhu. Můžete si koupit měny, o které si myslíte, že zvýší hodnotu, nebo prodat měny, které vypadají, jako by se měly znehodnocovat.

Komodity slouží jako další společný obchodní nástroj, ale vyžadují specializovanější znalosti, protože mohou mít vyšší riziko ve srovnání s jinými populárními investicemi. Forbes Advisor uvádí, že čtyři hlavní komodity jsou energetika, kovy, zemědělství a hospodářská zvířata. Ceny těchto komodit se neustále mění v závislosti na změnách nabídky a poptávky v jednotné a globální ekonomice. Pokud je nabídka nižší, poptávka a ceny se zdůvodní; a naopak.

Závěr

Na konci dne nelze investování ani obchodování považovat za lepší než to druhé. Každý z nich má své klady a zápory, které musíte pečlivě prostudovat, než si vyberete, která možnost pro vás funguje nejlépe. Ať tak či on, výnosy rozhodně stojí za to; Takže nenechte své peníze jen tak sedět ve vašich úsporách. Pěstování mnohem rychleji jakýmkoli způsobem je stále nejmoudřejší rozhodnutí.

Updated: February 19, 2021 — 9:10 am

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *