6 způsobů, jak identifikovat tržní příležitosti pro růst podnikání

Mít oko pro a sledovat nové tržní příležitosti dříve, než to udělá někdo jiný, je to, co vaše podnikání vynikne od konkurence. Ne všechny příležitosti však stojí za to investovat. Úspěšní podnikatelé vám řeknou, že sledování příliš mnoha otevření trhu může rozšířit váš seznam priorit na nezvůstkitelné proporce, což může snížit produktivitu vašeho týmu. To by následně snížilo vaši návratnost investic. Chcete-ě zvýšit své šance na dosažení nadprůměrného růstu příjmů, je vhodné, abyste se honili pouze za několika slibnými tržními příležitostmi. Ale jak rozlišujete mezi slibnými a divokými příležitostmi na trhu? Jednoduchá odpověď: Průzkum trhu!

Průzkum trhu vám pomůže vyhodnotit atraktivitu nového trhu před investováním do něj. Zahrnuje shromažďování a analýzu dat o vašem produktu/službách a o tom, jak by se jim 2019 2000 amerických produktů a služeb 20100 2000000000000000000000000000000000 Pomáhá vám pochopit nákupní návyky, potřeby a kupní sílu cílového spotřebitele. A konečně vám řekne, jak vaši konkurenti formovali průmysl na vašem cílovém trhu a jak můžete narušit průmysl ve prospěch vašeho podnikání. Ale jak může někdo analyzovat tržní příležitosti, než se do toho odhodí? No, můžete zaplatit výzkumným pracovníkům, aby studovali a analyzovali potenciální trhy vaším jménem, nebo můžete identifikovat tržní příležitosti sami těmito 6 způsoby.

1. Zaměřte se více na své stávající zákazníky

Nový trh, který hledáte, může být přímo pod nosem; vašimi zákazníky mohou být právě ti lidé, které v současné době prodáváte. Takže si pokládejte následující otázky; kromě položek, které prodáváte, jaké další služby nebo produkty mohou vaši současní zákazníci potřebovat? Pokud se například specializujete na dětské výrobky (dudlíky, monitory, ubrousky, hračky, plenky a výrobky pro péči o děti atd.), co se stane s těmito dětmi poté, co přerostou vaše výrobky? Než se narodili, kdo oblékal své matky během těhotenství? Odpovězte na tyto otázky a objevíte tržní příležitosti týkající se produktů, které úzce souvisejí s tím, co prodáváte nyní a když jste přidáni do nabídky produktů, vám může pomoci vytvořit nový trh pro sebe.

2. Sledujte vývoj společnosti

Spotřebitelé produktů, které váš průmysl vyrábí, nejen to, co prodáváte, ale také položky, které prodávají vaši konkurenti, se mohou setkat se změnami ve svém životě, které způsobí revoluci v jejich nákupních vzorcích. Sledujte tyto změny a podle toho se vyvíjíte. Například v Číně se potřeby spotřebitelů neustále vyvíjejí směrem k luxusním výrobkům s růstem ekonomiky země. Rostou takže výdaje a kupní síla vašich zákazníků a vašich konkurentů? Pokud ano, je to nová tržní příležitost, která se blíží.

3. Přímá analýza hospodářské soutěže

Pytláctví zákazníků přímo před nosem vašeho konkurenta je naprosto legální. Měl bys to dělat pokaždé, když máš šanci. Analýza konkurence vám pomůže silné stránky, které využívají, a slabiny v jejich hodnotové návrži, které můžete využít. Zeptejte se sami sebe, ze všech produktů, které stávající hráči na trhu nabízejí, které z nich mají potíže a proč? Zanechávají nějaké mezery, které mohou vaše produkty zaplnit? To by mohly být tržní příležitosti, které hledáte.

4. Výzkum mezinárodních trhů

Pravděpodobně se snažíte najít tržní příležitosti, protože se příliš zaměřujete na místní trh. Vyhodíte síť za své domácí hranice a hledejte trhy, které by mohly mít stejné potřeby, které řešíte pro místní trh. Hledejte trhy, kde mají nakupující stejnou kupní sílu jako váš současný trh, ne-li vyšší, a jejichž překážky vstupu nejsou příliš náročné.

Jedním z mezinárodních trhů, který nikdy nezklame, je čínský trh. Ekonomika země roste, stejně jako místní apetit po západních značkách. Pokud však chcete expandovat a využít rostoucího počtu luxusních spotřebitelů v Číně, budete muset najmout místní čínské zaměstnance. Nepanikařte však, protože můžete zjednodušit proces náboru tím, že najmete prostřednictvím čínského zaměstnavatele záznamu.

5. Sociální média

Nevyžádané komentáře a zpětná vazba, kterou uživatelé sociálních médií rozhazují zdarma, mohou být pro vizionářského podnikatele neocenitelné. Řeknou vám, co se jim na produktech, které váš průmysl nabízí, nenávidí, změny, které by rádi viděli provést, a proč dovážejí místo nákupu místních. Budou otevřeně diskutovat o svých bodech bolesti, takže stačí hledat dostatečně tvrdě, abyste zjistili, jak můžete znovu zabalit své produkty, abyste tyto body bolesti vyřešili.

6. Diverzifikovat

To znamená vytvářet nové trhy zavedením nových produktů. Výhodu prvního tahu budete mít, pokud jste první, kdo uspokojí potřebu, o které ostatní poskytovatelé ani nevědí, a pravděpodobně potřebu, kterou si cílový trh neuvědomil, že mají, dokud jste se neukázali. Musíte však být velmi kreativní a inovativní, abyste to zrealizovali. Kromě toho je riziko spojené s diverzifikací nabídky produktů obrovské, takže před uvedením produktů na trh musíte nejprve experimentovat.

Závěrečné myšlenky

Vaše práce nekončí identifikováním potenciálního trhu nebo tržní příležitosti. Rozšiřuje se na cílení na vaše sociální média, webové stránky a offline kampaně pro nově nalezené demografické skupiny. Snažte se porozumět hodnotám, které jsou pro ně důležité, a jazykům, které s nimi nejlépe rezonují, abyste navázali silný vztah, který budoucí konkurenti budou mít potíže infiltrovat.

Updated: February 25, 2021 — 11:56 pm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *