5 způsobů optimalizace obsahu pro hlasové vyhledávání

Trendem digitálního marketingu, který online značky letos nemohou přehlédnout, je hlasové vyhledávání. Jedná se o digitální trend, který postavil inovace jako Cortana, Amazon Echo, Siri apples a Google Assistant do přední nohy.

Pravdou je, že seo experti mají nyní novou odpovědnost věnovat dostatek pozornosti optimalizaci svého textového obsahu pro vyhledávače, které mají používat k zodpovězení dotazů na hlasové vyhledávání.

V průběhu tohoto článku bych chtěl zdůraznit, co je hlasové vyhledávání, jak to funguje a 10 snadných způsobů, jak může SEO expert optimalizovat obsah pro hlasové vyhledávání v roce 2021. Bez dalších okolků se do toho ponořme.

Co je hlasové vyhledávání?

Hlasové vyhledávání je funkce vyhledávání, kterou lze použít na stolních i mobilních zařízeních k procházení webu. V hlasové vyhledávání uživatel obvykle používá wake phrase, která je v tomto případě “Ok Google”. Uživatel může provádět hlasové vyhledávání hands-free nebo kliknutím na ikonu mikrofonu, která se nachází vpravo od hlavního vyhledávacího pole Google.

Možná máte dojem, že žádný z návštěvníků vašeho webu nepoužívá hlasové vyhledávání! Ale rychlým pohledem na statistiky průmyslu byste se smiřte s tím, že hlas se objevuje jako velký hráč v SEO. Jako SEO expert nebo digitální marketér byste však měli začít optimalizovat svůj obsah, aby vaše značka zůstala naživu v konkurenci.

V minulosti hlasové vyhledávání Google obvykle vyžadovalo, aby uživatelé volali na číslo prostřednictvím svého mobilního zařízení, pak by byli vyzváni prostřednictvím předem nahrané zprávy, aby “řekli svá vyhledávací slova”. Uživatel webu by pak verboval klíčová slova svého zájmu o vyhledávání a byl by aktualizován informacemi prostřednictvím webové stránky.

V průběhu času a stále se zlepšujících chytrých technologií došlo ke zlepšení technologie rozpoznávání řeči. Po několika letech Google spustil “vyhledávání Google Voice”. S tímto řešením rozpoznávání řeči přišla další úspěšná integrace hlasového vyhledávání do map Google, Asistenta Google a některých chytrých domácích zařízení Google.

Jak funguje hlasové vyhledávání Google?

V pozicích hodnocení vyhledávačů existují webové stránky, které se řadí na pozici Nula pro některé výsledky vyhledávání. Pozice Nula se odkazuje jako doporučený úryvek. Jedná se o jediný výsledek vyhledávání, který Google používá k vytahování dat, která používají k zodpovězení hlasových příkazů v hlasových vyhledáváních. To znamená, že za účelem optimalizace obsahu pro hlasové vyhledávání byste měli svůj obsah super nabít, aby mohl vyhrát doporučený úryvek.

To dále znamená, že pokud používáte inteligentní domácí zařízení, jako je Amazon Siri, Amazon Echo nebo Cortana, obdržíte odpověď z dat vyřazených z vybraného úryvku výsledku vyhledávání. Kromě toho je příkaz hlasového vyhledávání méně běžný pro uživatele stolních počítačů a více pro uživatele mobilních telefonů.

Pojďme rychle zdůraznit některé z výhod optimalizace vašeho obsahu pro hlasové vyhledávání;

  • Zvýšení návštěvnosti webových stránek a celkového hodnocení webu
  • Více online viditelnosti vaší značky
  • Vylepšená míra prokliku pro obsah vašeho webu

5 způsobů optimalizace obsahu pro hlasové vyhledávání

1. Optimalizujte svůj obsah tak, aby uspokojil záměr uživatele

Ideálním cílem každé online firmy by mělo být uspokojit zákazníky. Jako tvůrce obsahu by to měla být vaše nejvyšší priorita. Ve skutečnosti Google umístil “schopnost webu přizpůsobit záměr vyhledávání” jako faktor hodnocení. Snažte se poskytnout informačního průvodce o vaší organizaci na vašem webu.

Také se podívejte na to, že používáte strukturovaná metadata správným způsobem, aby Google snadno procházal váš web a řekl, o čem je váš web. Pište dlouhá čtení, protože ukazují uživatelům a robotům vyhledávačů, že máte hluboké znalosti o zaostřovací klíčové frázi.

Znalost vašeho obsahu naruby neznamená, že návštěvníci vašich webových stránek dělají, umisťují váš obsah nejjednodušším možným způsobem. pokud jsou uživatelé s vaším obsahem spokojeni, některé analytické metriky, jako je míra okamžitého odskoku a míra uchovávání informací, by botům signalizovaly hodnocení vašeho webu. Tím byste vyhráli doporučený úryvek pro konkrétní klíčové slovo a objevili se ve výsledcích hlasového vyhledávání.

2. Optimalizujte své webové stránky pro použitelnost mobilních zařízení

Ze statistických dat se většina hlasových vyhledávání provádí s mobilními zařízeními. Ne každý by nosil notebook nebo stolní počítač , mobilní telefony jsou pohodlnějšími společníky na internetu.

Pokud je váš web vhodný pro mobilní zařízení, měli byste vysoké pozice, které by vašemu obsahu pomohly být vhodnější pro použití v hlasové vyhledávání. Zde je několik tipů, jak optimalizovat svůj blog pro použitelnost mobilních zařízení.

  • Udržujte velikost písma obsahu čitelnou
  • Přidání vyhledávacího panelu na web, aby váš web měl snadnou navigaci v jeho obsahu
  • Udržujte svůj obsah co nejjasnější, výstižnější a nejrelevantnější
  • Práce na rychlosti načítání webu

3. Využijte používání klíčových slov přirozeného jazyka při optimalizaci SEO

Většina dotazů na hlasové vyhledávání přichází ve formě konverzační fráze. To se velmi liší od zadávání textu do vyhledávacího pole prohlížeče. Význam toho pro digitální marketéry je, že by měli optimalizovat svůj obsah tak, aby měl klíčová slova s dlouhým ocasem, která jsou více konverzační.

Klíčová slova jsou to, co hledači používají k nalezení jehly v kupce sena. Konverzační dlouhá koncová klíčová slova ve skutečnosti dobře zúží rozsah vyhledávání uživatele. Například fráze; “Jak vydělat peníze psaním pro operní zprávy” se třemi klíčovými hláškami.

Tyto klíčové klávesové hráze jsou; jak vydělat peníze, jak vydělat peníze psaním a jak vydělat peníze psaním pro operní zprávy. Práce fráze “Psaní pro operní zprávy” zužuje rozsah hledání na populární operní mini vlastněnou platformu, která platí spisovatelům, aby pro ně psali.

Použití klíčových slov v přirozeném jazyce vám pomůže získat konkrétní webové výsledky. Proto ve snaze optimalizovat obsah tak, aby vyhrával vybrané úryvky a zobrazoval se ve výsledcích hlasového vyhledávání, ohýbejte ve svém obsahu klíčová slova v přirozeném jazyce.

4. Vytvořte stránku s nejčastějšími dotazy založenými na dotazech

Průměrná délka textu v vybraném úryvku je 45 slov. Chcete-li vyhrát vybrané úryvky, měly by být některé odstavce v textu vytvořeny tak, aby odpovídaly na vyhledávací dotazy nejjednodušším způsobem vůbec. Z tohoto odstavce by Google vytáhl text a sloužil uživatelům jako textové úryvky.

Jaký lepší způsob, jak to udělat, než použít stránku s nejčastějšími dotazy pro váš obsah. Přidejte co nejvíce otázek a odpovědí, abyste podpořili svůj obsah. Na stránkách nejčastějších dotazů přidejte také klíčová slova longtail v přirozeném jazyce, která mají vysoký dopravní potenciál.

5. Použijte místní strategii vyhledávání pro svou online značku

Místní podnikání má tendenci být více ovlivněno tímto novým trendem funkce hlasového vyhledávání. Věnujte pozornost místním obchodním nabídkám, protože by vám to pomohlo dosáhnout vysoce hodnocených výsledků.

Neposkytujte ve vyhledávání různé výsledky, protože by to vyhledávače učinilo, pro které informace se má váš blog ohodnotit.

Bylo by důležité si uvědomit, že optimalizace obsahu pro hlasové vyhledávání se nevztahuje na některé online firmy. Například blogger nemusí nutně dělat optimalizaci místního vyhledávání. Pokud jde o firmu, která má fyzické národní prostředí, optimalizace obsahu pro místní vyhledávání by měla být nejvyšší prioritou.

Za dobrodružství uživatel používá hlasový příkaz k tomu, aby se zeptal “closet Print Press near me”, Google může načíst data z firemního výpisu, synchronizovat se s mapami Google a poskytnout informace uživateli.

Optimalizace místního vyhledávání by měla být nutností pro fyzické podniky, které mají online frontu, ale obchodovatelným požitkem pro 100% online značky, jako jsou blogy.

přečtěte si také

Updated: February 19, 2021 — 9:01 am

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *